Шампионът на Испания Реал Мадрид постигна първа домакинска победа

...

Реал Мадрид постигна първа домакинска победа от началото на сезона

Шампионът на Испания Реал Мадрид реализира първа домакинска победа от началото на сезона в Ла Лига, откакто в мач от седмия кръг се наложи с 2:0 над Еспаньол като хазаин.

В воин за домакините още веднъж се трансформира плеймейкърът Иско, който осъществя и двата гола за триумфа.

Испанският национал откри резултата в 30-ата минута, откакто бе изведен самичък против вратаря по превъзходен метод от Кристиано Роналдо.

В идващите 3 минути самият Роналдо пропусна две отлични благоприятни условия да удвои задатъка на отбора си, а при започване на второто полувреме Кейлор Навас резервира нежния задатък на домакините с отлично избавяне след удар на Марк Наваро.

Реал въпреки всичко стигна и до втори гол в 70-ата минута, а негов създател още веднъж бе Иско, който този път се разписа след подаване на Асенсио.

До края на мача нов гол не падна и по този начин Реал се изкачи до петото място в класирането с 14 точки, 7 по-малко от водача Барселона.Еспаньол заема 14-а позиция с 8 пункта.
Източник: bnr.bg